OKNA ŁÓDŹ MS lodz , okna drewniane pcv pvc drzwi przesuwne HS z niskim progiem
Okna drewniane  68mm      
model Prestige 
model Comfort    
 

okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane


Budowa i parametry

Okna i drzwi MS produkowane są na bazie drewna sprowadzanego z najdalszych zakątków świata (między innymi z Indonezji). Wyselekcjonowany materiał znakomicie sprawdza się zarówno pod względem parametrów, jak i walorów użytkowych.

 
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym drewno klejone trójwarstwowo posiada zwiększoną sztywność oraz odporność na wypaczanie się pod wpływem wilgoci i temperatury. Dwukrotne zabezpieczenie fug na łączeniu ramiaków specjalnym środkiem uszczelniającym, zapobiega chłonięciu wilgoci, zwłaszcza przez czołowe powierzchnie. Zapewnia to trwałość okien na wiele lat. Zastosowanie kantówki drewnianej o grubości 72 mm, klejonej z trzech warstw drewna o grubości 24 mm każda, bez miniwczepów w zewnętrznych warstwach zarówno w przypadku okien z meranti i sosny, daje możliwość uzyskania niepowtarzalnych walorów estetycznych. Dobre parametry okien drewnianych MS potwierdza Aprobata Techniczna.


okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane


Profesjonalne okucia dają możliwość otwierania okien w różnych wariantach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. Dzięki temu obsługa nawet dużego skrzydła okna jest możliwa przy użyciu niewielkiej siły. Wysoka precyzja wykonania oraz zastosowanie najbardziej nowoczesnych systemów okuć, na przykład: mechanizm Roll-Royce umieszczony w dolnej części okna, ułatwia jego zamykanie. Okucia obwiedniowe zapewniają doskonałe trzymanie skrzydła w ramie oraz dają możliwość korygowania docisku skrzydła w ramie. Dzięki temu została wyeliminowana nieszczelność okna.

Szczelność okien podnosimy również poprzez zastosowanie wysokiej jakości mas silikonowych. Są one odporne na czynniki atmosferyczne i nie ulegają zjawisku "wciągania" wraz z upływem czasu. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo szczelne i odporne na hałas z zewnątrz okno. Do dyspozycji Klienta jest paleta kolorów mas silikonowych. Barwę można dopasować do koloru lakieru, co w efekcie podnosi estetykę okna i dopasowuje ją do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. W oknach drewnianych MS stosuje wymienne uszczelki przylgowe o specjalnym profilu Q-lon. W przypadku uszkodzenia mechanicznego można je wymienić bez konieczności demontażu całych elementów okna i bez naruszenia struktury drewna i lakieru. Opcjonalne zastosowanie dodatkowej uszczelki Dewenter w skrzydle okna pozwala uzyskać maksymalne doszczelnienie okna.
okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane  okna drewniane


Szklenie okien drewnianych wykonywane jest w standardzie przy wykorzystaniu szyb niskoemisyjnych termo z argonem w przestrzeni międzyszybowej, o współczynniku przenikalności termicznej U=1,0 W/m2K. Dzięki temu prawie trzykrotnie ograniczyliśmy straty ciepła przez szybę w stosunku do szyb zwykłych wypełnionych powietrzem. Tym samym w sposób istotny zredukowaliśmy wydatki na ogrzewanie.

Lepsza izolacja ogranicza kondensację pary wodnej. Stosując te rozwiązania można znacznie obniżyć wydatki związane z ogrzewaniem i klimatyzowaniem pomieszczeń, podnosząc jednocześnie komfort użytkowników. Oszczędzając energię chronimy nasze środowisko. Mniejsze zużycie energii (olej opałowy, elektryczność, gaz) to mniejsze ilości wydzielanego dwutlenku węgla. Jego emisja związana jest właśnie z wytwarzaniem tejże energii.

zobacz też:
  model Prestige    model Comfort    kolory okien drewnianych     klamki